Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – pažeistų, susidėvėjusių, prarastų dantų atkūrimo metodas. Kaip optimaliausia gydymo išeitis protezavimas pasitelkiamas po dantų traumų, ligų, lūžių ar kitų sunkių pažeidimų. Protezavimui naudojamos skirtingos restauracijos ir skirtingos medžiagos restauracijoms gaminti. Priklausomai nuo dantų būklės, galima rinktis juos atstatyti išimamais protezais (plokštelėmis, lanko atraminiais protezais) arba fiksuotais protezais (vainikėliais, tilteliais, laminatėmis, įklotais, užklotais).

Apie procedūrą

Konsultacija ir tyrimai

Gydytojas įvertina Jūsų dantų būklę ir, atsižvelgdamas į Jūsų klinikinę situaciją ir finansines galimybes, pataria, kokio tipo protezavimo metodika Jums tinkamiausia. Prireikus galima pritaikyti ir kelių protezavimo metodų kombinaciją (pvz.: vienur vainikėlis, kitur – tiltelis). Gydytojas visuomet įvertins ir patars, koks protezavimo būdas tinkamiausias pagal situaciją ir galimybes.

Burnos higiena

Prieš protezavimą, rekomenduojama atlikti burnos higieną, kuri tinkamai paruoš burnos ertmę.

Protezavimas

Pacientui pasirinkus restauracijas, pradedamas protezavimas

Dantų protezavimo kainos

Alginatinis atspaudas

10 €

Silikoninis atspaudas

50 €

Sąkandžio registravimas

30 €

Diagnostinis modelis

30 €

Danties pavaškavimas

25 €

Danties atstatymas stiklo pluošto kaiščiu

120 €

Individualus šaukštas

30 €

Laikinas vainikėlis ant danties

60 €

Laikinas vainikėlis ant implanto

130 €

Cirkonio keramikos vainikėlis ant danties

500 €

Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto

650 €

Stiklo keramikos vainikėlis/restauracija

500 €

Laminatė (venyras)

700 €

Pilnas išimamas protezas (plokštelė)

350 €

Dalinis išimamas protezas (dalinė plokštelė)

300 €

Kosmetinė plokštelė

150 €

Seno vainikėlio nuėmimas

20 €

Silikoninis šablonas

20 €

Laikinas frezuotas vainikėlis ant implanto

180 €

Cirkonio keramika tilte - tarpinė dalis

500 €
>
image

Registracija internetu

Taupydami savo laiką, vizitams pas gydytojus registruokitės internetu! Pasirinkite paslaugą, vizito tikslą bei Jums patogų vizito laiką, užpildykite asmeninius duomenis ir laukite registracijos patvirtinimo.

Gydymo galimybės

Protezai yra įvairiausios restauracijos, skirtos skirtingoms problemoms spręsti, tačiau jas galima skirstyti į kelias rūšis:

1. Išimami protezai. Dažniausiai tai plokštelės, lanko atraminiai protezai pacientams, netekusiems dalies ar visų apatinio ar/ir viršutinio žandikaulio dantų.

2. Įprasti fiksuoti protezai. Dažniausiai protezavimo metu pažeisti dantys atkuriami tilteliais (jie padeda restauruoti vietas, kuriose nebėra vieno ar kelių dantų vienoje eilėje) arba vaikinėliais (pavieniais dantų vainikėliais, gaminamais iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos). 

3. Fiksuoti protezai ant implantų. Visi vieno žandikaulio dantys gali būti atkuriami sriegiant 2, 4, 6, 8 ar 12 implantų ir ant jų tvirtinant fiksuojamą protezą. Kiek implantų bus sriegiama, nusprendžiama konsultacijos metu, įvertinus paciento burnos ir žandikaulio kaulo būklę, lūkesčius bei finansines galimybes. Ši metodika užtikrina stabilią protezo fiksaciją ir nepriekaištingą kramtymo funkcijos atkūrimą. 

4. Estetiniai protezai. Estetinis protezavimas laminatėmis gali pakoreguoti dantų formą, atgaivinti spalvą, išlyginti smulkius nelygumus, panaikinti tarpus tarp dantų.

Ko tikėtis iš procedūros?

Nesvarbu, ar pasirinksite išimamas ar nuolatines restauracijas, protezai grąžins visas prarastas dantų funkcijas, estetišką šypsenos vaizdą! Be to, jie gaminami iš saugių, puikiai prie organizmo prisitaikančių medžiagų, kurios nesukelia alergijų ar diskomforto.

Kas nutiks, jeigu nieko nedarysite?

Dėl dantų netekimo ar stiprių pažeidimų, gali būti sudėtinga mėgautis mėgstamu maistu, tenka atsisakyti kietų maisto produktų, nes visuomet lydi baimė, kad dantys gali dar labiau nuskilti. Be to, atsiranda psichologinių kompleksų dėl neestetiškos išvaizdos.

Ar bus skausminga?

Ar verta bijoti?

Jeigu yra toks poreikis, prieš pradedant protezavimą pritaikomas nuskausminimas. Tokiu būdu procedūra tampa visiškai neskausminga ir tai padeda pacientui jaustis komfortiškai, o po procedūros grįžti į visavertį gyvenimą. 

Rezultatas po procedūros

Atkūrus dantis protezais, pacientas gali džiaugtis kokybišku kasdieniu gyvenimu – valgyti įvairų maistą, daug šypsotis, nes dantys atgauna kramtymo ir estetinę funkcijas. Pirmosiomis dienomis gali lydėti šioks toks diskomfortas ar dantų jautrumas, tačiau nemalonūs pojūčiai greitai išnyksta, o protezai tarnauja ilgus metus!

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip išsirinkti protezus?

Kadangi protezų pasirinkimas išties didelis, geriausią sprendimą pavyks priimti kartu su gydytoju odontologu, kuris, įvertinęs Jūsų dantų būklę, galės pasiūlyti tinkamiausias restauracijas.

Ar reikalinga speciali dantų priežiūra?

Protezuoti dantys nereikalauja specialios priežiūros. Pakanka rūpintis jais kaip ir natūraliais dantimis – 2 kartus per dieną valyti, naudoti dantų siūlą, skalavimo skystį, o po valgio burną išskalauti vandeniu. Be to, norint, kad protezai tarnautų ilgiau, bent kelis kartus per metus vertėtų atlikti profesionalią burnos higieną.

Kodėl verta procedūrą atlikti „IR klinikoje“?

Prieš daug metų gimusi idėja įkurti nuosavą kliniką dabar pildo mūsų pacientų svajones!  IR klinika– gydytojų dueto Ingos ir Ryčio Jovarauskų odontologijos klinika, įsikūrusi Tuskulėnų trikampyje, iš kurio atsiveria vaizdas į miesto centrą.

Nedidelėje, tačiau jaukioje ir modernioje klinikoje mūsų gydytojai odontologai kiekvieną dieną puošia pacientus sveikomis, estetiškomis šypsenomis. Siūlome įvairiausias odontologines paslaugas, kurių metu Jumis rūpinsis ir visą reikalingą informaciją suteiks aukščiausio lygio specialistai. 

Pažadame savo pacientams visada rasti išeitį iš bet kokios situacijos ir galimybę didžiuotis tobula šypsena!

image