I · R Odontologijos klinikos

Endodontija

Endodontija – tai dantų šaknų kanalų gydymas, kurį atlieka endodontologas mikroskopo pagalba.​

Bakterijos patenka į danties vidų ir sukelia ūminį arba lėtinį “nervo” uždegimą dažniausiai dėl laiku nesugydyto karieso (ėduonies) (pirma nuotrauka) ar senos pralaidžios plombos. (antra nuotrauka), traumos ir kt.

Danties nervo uždegimas tai skausminga ir pavojinga problema, kuri nepraeis savaime, todėl endodontinis gydymas yra būtina priemonė, norint išsaugoti dantį ir apsaugoti žandikaulio kaulą ar net kitus organus nuo infekcijos išplitimo.

Mikroskopas – klinikoje naudojamas aukščiausios kokybės ir pasaulyje pripažintas vienas iš geriausių Zeiss kompanijos mikroskopas. Dažniausiai mikroskopas naudojamas endodontijoje gydant dantų šaknų kanalus, nes kokybiškas dantų šaknų kanalų sugydymas be mikroskopo yra neįmanomas. Naudojant mikroskopą galima pamatyti tai, ko neįmanoma matyti plika akimi: nervo likučius, nešvarumus, įvertinti dantis vidinę anatomiją, rasti papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus, dentiklus (pulpos akmenis), kalcifikuotus kanalus, svetimkūnius kanaluose.

Endodontinio gydymo eiga:

1. Įvertinama danties būklė, atliekama danties rentgeno nuotrauka ar kompiuterinė tomografija ir sudaromas gydymo planas.

2. Pacientui atliekamas nuskausminimas. Galite būti užtikrinti, kad endodontinio gydymo metu nieko nejausite.

3. Suveikus medikamentams, pradedamas kanalų gydymas: uždedamas koferdamas (speciali izoliacinė guma) atveriami šaknų kanalai, mikroskopu įvertinama jų būklė.

4. Pasitelkus specialius rankinius ir mašininius instrumentus, ultragarsą, garsinį aparatą, FKG finisher yra išvalomi šaknų kanaluose esantys infekuoti audiniai, mikroorganizmai.

5. Išvalyti kanalai hermetiškai užpildomi biokeramikiniu sileriu ir gutaperčios medžiaga.

6. Dantis yra izoliuojamas laikinu užpildu ir pacientas nukreipiamas tolimesniam gydymui pas gyd. terapeutą ar gyd. ortopedą nuolatiniam danties atstatymui.